Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Pisa istraživanje 2022

Pisa istraživanje 2022

PISAPISA, odnosno Programme for International Student Assessment najveće je svjetsko istraživanje u obrazovanju koje je krajem 1990-ih godina Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) pokrenula s ciljem prikupljanja međunarodno usporedivih podataka o znanju i kompetencijama petnaestogodišnjih učenika.

PISA istraživanjem nastoji se ispitati koliko su mladi pripremljeni za potpuno i aktivno sudjelovanje u društvu.

U ovom ciklusu PISA istraživanja, s naglaskom na matematičkoj pismenosti, sudjelovalo je 42 učenika naše škole te im ovim putem zahvaljujemo na njihovom doprinosu za cjelokupni rezultat Republike Hrvatske.

 

PISA PISA