Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti EU projekti Edukacija o elektranama koncentrirajućeg sunčevog zračenja

Edukacija o elektranama koncentrirajućeg sunčevog zračenja

altU sklopu projekta RCK Slavonika 5.1 UP.03.3.1.04.0018 Tehnička škola Slavonski Brod organizirala je usavršavanje nastavnika na temu Elektrane koncentrirajućeg sunčevog zračenja (CSP), iz područja Obnovljivih izvora energije. Edukacija je održana putem ZOOM aplikacije tijekom tri dana u prosincu 2020.

Predavač je bio doc. dr. sc. Mladen Bošnjaković, v.d. pročelnik Tehničkog odjela sa Sveučilišta u Slavonskom Brodu, kojem se zahvaljujemo na mogućnosti da prezentacije koristimo u nastavi i edukaciji u Erasmus+ KA2 projektu TESLA.

Obrađene su teme:

1. Osnove geometrijske optike

2. CSP tehnologije

3. CSP s paraboličnim kolektorima

4. CSP s Fresnelovim kolektorima

5. CSP s centralnim tornjem

6. CSP s tanjurastim kolektorima

7. Primjena CSP u industriji

8. Utjecaj CSP elektrana na okoliš

9. Perspektive primjene CSP u EU i HR

Iz Tehničke škole u Požegi u edukaciji su sudjelovali profesori: Marina Mirkovć, Mirjana Pavlović i Zdenko Vučković.

altaltalt