Početna Vijesti Novosti Ponovni uspjesi mladih inovatora

Ponovni uspjesi mladih inovatora

Predstavnici Tehničke škole na INVENTUMUINVENTUM - 9. Sajam inovacija, gospodarstva i tehničkog stvaralaštva mladih, Ilok 22.-24.5.2015.
Ovogodišnji sajam inovacija održan je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti,obrazovanja i sporta, Udruge inovatora Hrvatske, Hrvatske banke za obnovu i razvitak, Udruge inovatora "Tesla" - Ilok i grada Iloka.
Broj učesnika je bio 159, od toga 48 srednjoškolaca.
U tako jakoj konkurenciji učenici naše škole, predvođeni mentorom prof. Martinom Kaprelom ostvarili su odlične rezultate:
- Marko Brnčić, učenik 2.a sa svojim radom "H - mjenjač s USB izlazom" osvojio je zlatnu medalju
- Zlatko Dražić, učenik 2.a sa radom "Kosilica na daljinsko upravljanje" osvojio je zlatnu medalju
- Matko Pavičić, učenik 2.a sa radom "Univerzalni transporter" osvojio je srebrnu medalju
- Josip Šinko, učenik 3.a sa radom "Uređaj za reciklažu različitih materijala" osvojio je srebrnu medalju
- Učenici M. Brnčić, Z. Dražić i M. Pavičić ostvarili su i direktan plasman na Međunarodni sajam inovacija "ARCA" koja će se održati u Zagrebu, listopad 2015.

U nastavku možete pogledati dio atmosfere iz Iloka.