Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Susret međunarodnih Ekoškola Republike Hrvatske 2024.

Susret međunarodnih Ekoškola Republike Hrvatske 2024.


Susret Eko školaOsnovna škola Donji Kraljevec 7. lipnja 2024. bila je domaćin Susreta međunarodnih Ekoškola Republike Hrvatske, koji je ove godine održan na temu klimatskih promjena, te su aktivnosti susreta bile usmjerene tom području. Po prvi puta ovaj veliki skup održan je izvan Zagreba te je u Donjem Kraljevcu okupio oko 200 sudionika iz cijele zemlje. Bila je to prigoda i da se o 100. obljetnici nastanka biodinamičke proizvodnje upoznaju i s radom Centra dr. Rudolf Steiner u Donjem Kraljevcu.

U Republici Hrvatskoj dosad je 300 odgojno-obrazovnih ustanova razvilo zelenu zastavu zasluživši je radom s djecom i mladima na temama održivosti i očuvanja okoliša, a na susretu u Donjem Kraljevcu zelena zastava i certifikat uručeni su i sedam novim članovima obitelji ekoškola (24. generacija), među njima i Tehničkoj školi, Požega. Susretu su prisustovale koordinatorice, profesorice Marina Mirković i Antonia Petrović Klaić i profesor Hrvoje Mikolčević, član Eko-odbora škole.

Na susretu su također podijeljene zastave i certifikati Ekoškolama i FEE EcoCampusima koji su obnovili status Ekoškole (parne generacije).

Nakon kulturno umjetničkog programa učenika OŠ Donji Kraljevec, slijedili su prigodni pozdravni govori domaćina i uzvanika: ravnateljice OŠ Donji Kraljevec, ravnateljice Centra dr. Rudolfa Steinera, predstavnika lokalne vlasti i predstavnika državne vlasti.

Prisutnima se obratio gospodin Mirko Ruščić, predsjednik Udruge Lijepa Naša. Predavanje je održala gospođa Dunja Mazzocco Drvar, direktorica programa zaštite prirode WWF Adria, te dr. sc. Dijana Posavec, dipl. ing., ravnateljica Centra dr. Rudolfa Steinera.

Slijedilo je razgledavanje postera Ekoškola i FEE EcoCampusa na temu „klimatske promjene“.

Sudionici su sudjelovali u organiziranom posjetu Centru dr. Rudolfa Steinera, rodnoj kući dr. Rudolfa Steinera, spomen parku i kolodvoru na kojem je radio njegov otac uz stručno vodstvo dr. sc. Dijane Posavec i Mateje Kirić.

Usmenim izlaganjem predstavljeni su primjeri dobre prakse šest Ekoškola na temu „klimatske promjene“:

  • Dječji vrtić Siget, Zagreb
  • Osnovna škola Šestine, Zagreb
  • Srednja škola Pregrada i Učenički dom
  • Gimnazija Antuna Gustava Matoša, Zabok
  • Tehnička škola Kutina
  • Prirodoslovna škola Split.

Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola Susret Eko škola