Tehnička škola Požega

 • Povećaj veličinu slova
 • Normalna veličina slova
 • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti eTwinning projekt „Călătorie în timp” 2023.

eTwinning projekt „Călătorie în timp” 2023.

eTwinning projekt Travel in time Tijekom rujna u školu su stigla priznanja za, već tradicionalno, sudjelovanje u međunarodnom eTwinning projektu „Călătorie în timp" (Putovanje kroz vrijeme) kojem je rumunjska srednja škola "Coriolan Brediceanu" u Lugoju glavni koordinator. U projekt je bilo uključeno 8 učenika Tehničke škole u Požegi.

Uz više rumunjskih škola i našu školu, sudjelovala je i škola BHAK/BHAS International Business School Linz u Austriji. Projektom se želi povećati interes učenika za povijesne znamenitosti i njihovu važnost u društvu.

Naši učenici sudjelovali su u sekciji "Kroz objektiv" posvećenoj ljubiteljima fotografiranja povijesnih turističkih mjesta i objekata.

Učenici su primili diplome za sudjelovanje kao i priznanja za osvojena 1., 2., 3. i 4. mjesta za svoje radove.

Iz Tehničke škole u projektu su diplomama i priznanjima nagrađeni učenici:

 • Marin Sabo
 • Filip Čuljak
 • Ivan Emanuel Keresteš
 • Sandi Brkanović
 • Juro Marković
 • David Peula
 • Antonio Matijević
 • Domagoj Dudić.

Priznanja za osvojeno prvo mjesto primili su učenici Marin Sabo i Filip Čuljak.

Učenici koji sudjeluju u ovom projektu razvijaju kreativnost, poštovanje prema precima i nacionalnoj povijesti. Razvijaju svoje digitalne i komunikacijske vještine te jačaju svijest o europskoj dimenziji svoje kulturne baštine.

Koordinatorica projekta u Tehničkoj školi je profesorica Marina Mirković.

eTwinning projekt Travel in timeeTwinning projekt Travel in time