Početna Vijesti Novosti Velika novost u nastavi robotike

Velika novost u nastavi robotike

Osuvremenili smo nastavu Robotike kupnjom robota FANUC ER-4iA. Radi se o najnovijoj generaciji 6-osnog robota nosivosti 4 kg i mogućnošću dohvata 550 mm koji se nalazi u mobilnom aluminijskom kućištu. Uz mnoštvo opreme i mogućnosti koje sadrži ovaj robot svakako treba istaknuti Teach Pendant. Teach Pendant zapravo je HMI (Human Machine Interface) koji služi programiranju i upravljanju robota. Naši učenici imat će mogućnost programirati robot pomoću navedenog Teach Pendanta te na računalu u programu Roboguide.

Ovom investicijom smo nastavu iz predmeta Robotika podigli na najviši mogući nivo jer ovaj robot, iako služi u edukacijske svrhe, ima sve osobine modernog, industrijskog robota. Završetkom srednjoškolskog obrazovanja naši učenici bit će spremni programirati i upravljati gotovo svim vrstama industrijskih robota. Sljedeće fotografije prikazuju izgled i neke od mogućnosti robota FANUC ER-4iA.

Novi robot u Tehničkoj!Novi robot u Tehničkoj!Novi robot u Tehničkoj!Novi robot u Tehničkoj!Novi robot u Tehničkoj!