Početna Vijesti Novosti Dabar 2019.

Dabar 2019.

altOd 11. do 15. studenoga ove godine 24.769 učenika Republike Hrvatske pristupilo je natjecanju Dabar 2019. na CARNet-ovom sustavu Loomen. Ovo međunarodno natjecanje promiče informatiku i računalno razmišljanje u preko 50 zemalja u cijelom svijetu.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga"Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara,Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

U natjecanju je sudjelovalo 37 učenika Tehničke škole. Najbolji među njima bili su učenici:

• Matko Ćavar (2.f)
  • Patrik Žegrec (1.f)
  • Juraj Matić (2.f)
  • Filip Mjertan (1.f)
  • Bruno Perešin (1.f)

Posebno ističemo uspjeh učenika Matka Ćavara čiji je rezultat među 10% najboljih učenika Republike Hrvatske u kategoriji GigaDabar (srednja škola) te dijeli 2. mjesto na ukupnoj ljestvici u ovoj kategoriji u kojoj je sudjelovalo 3116 učenika. Bravo Matko!

Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju i čestitamo na uspjehu. Svi su primili digitalne značke i diplome, a Matka očekuje posebna digitalna značka i diploma. Voditeljica natjecanja u Tehničkoj školi je profesorica Marina Mirković.