Početna Vijesti Novosti ACSL 2019.

ACSL 2019.

ACSLU 22. godini kontinuiranog sudjelovanja u međunarodnom informatičkom ACSL natjecanju, ekipa Tehničke škole osvojila je 6. mjesto između 30 ekipa (ljestvica poretka).

Američki savez za računalne znanosti (ACSL – American Computer Science League) bavi se unapređivanjem nastave računalnih znanosti u srednjim školama u SAD-u. U natjecanje su uključene škole s raznih dijelova svijeta. Učenici kroz pripreme za natjecanje razvijaju vještine programiranja i spremni su samostalno rješavati različite problemske zadatke putem računala. Ujedno uvježbavaju zadatke iz nastavnih područja koja su dijelom uključena na državnoj maturi iz informatike. Uz informatičko znanje, razvijaju i jezične kompetencije jer su tekstovi zadataka pisani na engleskom jeziku.

U kategoriji natjecanja Classroom Division članovi ekipe Tehničke škole bili su:

Matko Ćavar (1.f), Robert Martinović (3.f), Toni Crnković (3.f),Ivan Thür (4.f), Nikola Smojvir (4.f), Martina Maras (3.f) i Luka Miličević (2.f).

Njihova mentorica je profesorica Marina Mirković.

Prvo mjesto pojedinačno u svojoj dobnoj skupini osvojili su Matko Ćavar i Robert Martinović (ljestvica poretka). Od organizatora natjecanja primili su priznanja.

Najbolji član ekipe je Matko Ćavar. Čestitke Matku, Robertu i ekipi!