Početna Vijesti Novosti Europski dan jezika

Europski dan jezika

Europski dan jezikaPovodom obilježavanja Europskog dana jezika 26. rujna 2018. u pješačkoj zoni u Požegi, Tehnička škola sudjelovala je s tematskim programom European Chocolate Language/Europaische Shokosprahe.

Učenici četvrtih razreda i njihovi nastavnici stranih jezika ponudili su mnogobrojnim posjetiteljima i prolaznicima čokolade različitih europskih zemalja predstavljajući ih na engleskome i njemačkome jeziku. Dok je jedan dio učenika sudjelovao u programu u pješačkoj zoni, učenici 1.b razreda uredili su veliki pano u školskome hodniku.

Na satu Engleskoga jezika profesorica Kristina Šćiran održala je kratko predavanje za učenike 1.b i 1.f razreda o Europskoj uniji uz zvukove Beethovenove 9. simfonije (Ode to Joy) i Europskome danu jezika te njegovom nastanku, a na kraju je održan kviz 'European Day of Languages' gdje su učenici u grupama odgovarali na pitanja o jezicima i pokazali zavidno znanje. Također, na satu smo naučili palindrome (palindromes) u engleskom jeziku, jezične brzalice (tongue twisters) te smo prevodili neke poslovice i fraze (proverbs and sayings) i odlično se zabavili.

Europski dan jezika Europski dan jezika Europski dan jezika

Učenici 4.h razreda doprinijeli su obilježavanju dana napravivši plakat koji je krasio naš štand, a koji možete vidjeti izložen u hodniku škole.

Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima na sudjelovanju!

Nastavnici:

• Kristina Šćiran, prof.