Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti U posjet Nikoli Tesli

U posjet Nikoli Tesli

U četvrtak 15. ožujka 2018. učenici prvih i drugih razreda Tehničke škole zaputili su se na jednodnevni izlet u Zagreb u posjet dvjema izložbama. Krenuli smo rano ujutro da bismo oko 10 sati došli u Tehnički muzej gdje smo imali vođene ture kroz nekoliko izložbi: kratko predavanje u Planetariju, dio posvećen Nikoli Tesli i njegovim izumima i doprinosima razvitku tehnike kakvu danas poznajemo, malu rudarsku simulaciju u podzemlju muzeja, te izložbu starih i modernih vozila.

Nakon šetnje po središtu Zagreba i nešto slobodnog vremena, ponovno smo se našli pred Meštrovićevim paviljonom gdje smo pogledali izložbu „Nikola Tesla – Mind from the Future“ koja otkriva mnoge zanimljivosti iz života tog genijalca i doživljaje Tesle i njegovih izuma od strane njegovih suvremenika sve do suvremenih znanstvenika i umjetnika.

Na kraju prekrasnog proljetnog dana i nakon dvije zanimljive izložbe, vratili smo se u Požegu u ranim večernjim satima.

Tesla Tesla Tesla Tesla Tesla Tesla

Više fotografija možete vidjeti u facebook galeriji.