Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Vijesti Novosti Županijsko natjecanje iz informatike 2018.

Županijsko natjecanje iz informatike 2018.

InfokupTehnička škola u Požegi petu godinu zaredom bila je domaćin županijskog natjecanja iz informatike/računalstva, koje je održano 9. veljače 2018. godine. Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola, sveukupno njih 104 uz 23 mentora.

Tijekom cijelog dana, raspoređene su aktivnosti natjecanja u 5 osnovnih kategorija.

Osnovne škole

Osnove informatike – najbolji učenik bio je Marijan Tadijal - 8. razred (Osnovna škola Zdenka Turkovića, Kutjevo, mentorica Marijana Karničnik). Drugo mjesto osvojio je Lucijan Grgić – 8. razred (Osnovna škola "Dobriša Cesarić", Požega, mentor Tomislav Balen).

InfokupU kategorji Algoritmi – LOGO – najbolji su bili Petar Starčević -5. razred i Lana Radošić - 6. razred (oboje iz Osnovne škole Antuna Kanižlića, Požega, mentor Igor Soldić). Među učenicima 7. razreda najbolji je bio učenik Antun Nitraj (Osnovna škola Vilima Korajca, Kaptol, mentor Tihomir Šmitpeter).

U kategorjij Algoritmi – Python najuspješniji su bili učenici Leon Mamić – 5.razred i Dino Milevoj – 6. razred (Katolička osnovna škola u Požegi, mentor Dalibor Starčević).

U kategoriji Razvoj softvera predstavljen je jedan rad za osnovne škole. Učenik Marko Perak (7. razred) iz Osnovne škole Julija Kempfa, Požega prezentirao je svoj rad „Math Quiz“, edukativno-zabavnu aplikaciju sa tematikom matematike od 1. do 4. razreda osnovne škole. Kviz ima ukupno oko 200 pitanja, raspoređenih u 4 težinska nivoa. Markov mentor je Marko Šipek.

 

Srednje škole

InfokupU kategoriji Osnove informatike - prirodoslovno matematičke gimnazije prvo mjesto je osvojio učenik  Karlo Gjogolović – 3. razred (Gimnazija, Požega, mentor Hrvoje Humski).

U kategoriji Osnove informatike - ostale gimnazije najuspješniji bio je učenik Stjepan Kekelić – 4. razred (Gimnazija, Požega, mentor Dalibor Kovačević).

U kategoriji Osnove informatike – strukovne škole prva tri mjesta osvojili su učenici Tehničke škole u Požegi. Prvo mjesto osvojio je učenik Goran Jurić (4.f, mentorica Marina Mirković). Drugo mjesto osvojio je učenik Karlo Kapl (2.f) a treće Anđelko Prskalo (1.f, njihov mentor je Hrvoje Mikolčević).

Najuspješniji u programiranju, kategorija Algoritmi bio je učenik Karlo Gjogolović – 3. razred (Gimnazija, Požega, mentor Hrvoje Humski).

U kategoriji Razvoj softvera predstavljen je jedan rad za srednje škole . Učenici Mario Borna Mjertan (4. razred) i Jura Starčević (2. razred) iz Gimnazije Požega stručnom povjerenstvu prezentirali su svoj rad „Super“, modernu platformu za moderne web trgovine. Njihova mentorica je Sanja Grabusin.

U pojedinim kategorijama natjecanja, za pojedine škole u županiji odnosno neke od navedenih učenika očekujemo poziv na državno natjecanje koje će se održati sredinom ožujka (vjerojatno u Primoštenu). Koliko su županijski prvaci blizu pozivu na državno natjecanje, kao i detaljnije rezultate natjecanja možete naći na portalu natjecanja: https://informatika.azoo.hr/

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na postignutim rezultatima.

Više fotografija možete pronaći na facebook stranici škole.