Tehnička škola Požega

  • Povećaj veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanji veličinu slova
Početna Natjecanja 7.mjesto na Državnom natjecanju iz matematike!

7.mjesto na Državnom natjecanju iz matematike!

Leon Vranić na državnom natjecanju iz matematikeOd 3.-5.travnja 2017.održano je Državno natjecanje iz matematike u Primoštenu. Kao što već znate, sudjelovao je naš učenik Leon Vranić iz 3.F razreda.
Smještaj učenika i mentora te samo natjecanje je bilo u hotelu Zora koji se nalazi nedaleko od samog centra Primoštena.

Prvi dan učenici nisu imali obaveza pa smo malo gradom prošetali. Drugi dan je bilo natjecanje. Leon je sudjelovao u B kategoriji 3.razreda. U njegovoj kategoriji je bilo još 19 učenika. Pisali su test od 9-13h. Test se sastojao od 5 zadataka, a svaki zadatak je nosio po 10 bodova. Prvi privremeni rezultati su bili oko 19h. Osim Leona, iz Požege su sudjelovala dva učenika sa Gimnazije, u A kategoriji. Dok su učenici pisali test, mentori su bili na dva predavanja. Treći dan je bilo proglašenje nagrađenih učenika te pohvale. Nakon ručka, uputili smo se kući.

Ukupno je sudjelovalo 263 učenika iz osnovnih i srednjih škola u RH.
Leon je imao 35 bodova od ukupnih 50, dva boda više nego na Županijskom natjecanju.
S tim brojem bodova ostvario je 7.mjesto u ukupnom poretku te je dobio pohvalu Državnog povjerenstva.

Leonu iskrene čestitke!

Mentor Leonu Vraniću je Marija Bošnjak.

 

Leon Vranić na državnom natjecanju iz matematikeLeon Vranić na državnom natjecanju iz matematikeLeon Vranić na državnom natjecanju iz matematikeLeon Vranić na državnom natjecanju iz matematikeLeon Vranić na državnom natjecanju iz matematike