Početna Vijesti Novosti Slavonijom u vrijeme Adventa

Slavonijom u vrijeme Adventa

Đakovačka katedrala

Učenici 1.f i 3.h razreda u pratnji profesora Tomislava Markovića dipl.ing. obišli su 13.12.2015. Slavoniju i prisjetili se njenih povijesnih i adventskih običaja. Svoje putovanje počeli smo u ranim jutarnjim satima polaskom iz Požege. Dolaskom u Našice posjetili smo Dvorac Pejačević i prisjetili se povijesnih činjenica toga kraja. Sljedeća postaja nam je bilo samo „srce Slavonije“, grad Đakovo. Prvo smo posjetili Državnu ergelu gdje smo uz razgled uzgajališta konja i pastuharne, uživali u ljepotama  konja lipicanaca. Zatim smo obišli poznatu Đakovačku katedralu gdje smo sudjelovali u procesiji povodom Jubileja milosrđa. Naše putovanje nastavlja se ravnicom prema najvećem gradu Slavonije - Osijeku. Po dolasku obilazimo Osječku konkatedralu i upoznajemo se sa nastankom grada Osijeka i njegovom bogatom povješću. Zahvaljujući našim prijateljima iz nogometnog kluba  Osijek pozvani smo kao gosti da prisustvujemo utakmici 1.HNL u kojoj je NK Osijek ugostio GNK Dinamo Zagreb. Nakon utakmice zadnja postaja našeg puta je bila posjeta povijesnoj Tvrđi u kojoj se obilježava manifestacija „Advent u Osijeku“.

Bilo je nadasve zanimljivo i poučno te smo naš obilazak obilježili i ponekim slikama.

Na putuĐakovoĐakovo, ergelaĐakovo, ergelaĐakovo, ergelaĐakovo, ergelaĐakovo, ergelaĐakovo, katedralaĐakovo, katedralaOsijek, katedralaDvorac PejačevićOsijek, stadionOsijek, stadion