Početna

Nastavak školovanja nakon završene trogodišnje škole

Prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi od 18.srpnja 2012.(Narodne novine, br.86/12), pravo na nastavak obrazovanja ima:

1. Učenik koji je stekao nižu stručnu spremu ima pravo steći srednju školsku ili stručnu spremu nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita.
  2. Učenik iz stavka 1. ovoga članka, kao i učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine, može u roku od godine dana od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.
  3. Ostvarivanje prava iz stavka 1. i 2. ovoga članka uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita, a način i rokove polaganja ispita utvrđuje nastavničko vijeće.

Učenik koji želi nastaviti obrazovanje dužan je u pisanom obliku do 17.rujna 2014. predati zamolbu za nastavak školovanja u tajništvo Škole. Uz pisanu zamolbu za nastavak školovanja u kojoj ćete napisati koje ste zanimanje završili i koje želite upisati, potrebno je priložiti sve razredne svjedodžbe i svjedodžbu o završnom ispitu (može fotokopije).

Upisani učenici, kao redoviti učenici, dužni su položiti razlikovne odnosno dopunske ispite do 31.8.2015. kako bi se mogli uključiti u redovnu nastavu i obaveze redovnog učenika u sljedećoj školskoj godini.Način i rokove polaganja ispita utvrđuje Nastavničko vijeće u skladu sa statutom škole.

Denis Smojvir, dipl.ing.strojarstva