Početna

"Žene su arhitekti društva"

alt
"The Real Architects" je originalna ideja Césara Lozana Gallega, učitelja tehnologije i informatike u srednjoj školi Ordoño II (León, Španjolska).

Pokrenuo je eTwinning projekt "International Women's Day using QR Codes and Technology" sa sloganom:„Žene su pravi arhitekti društva“ povodom Međunarodnog dana žena koji se obilježava 8. ožujka. Želimo ga proslaviti tražeći informacije o važnim ženama u području tehnologije u zemljama Europe.

U ovom manjem eTwinning projektu uključene su zemlje: Španjolska, Ukrajina, Poljska i Hrvatska (Tehnička škola, Požega).

U projektu učenici istražuju i pišu tekst o ženi i njezinom doprinosu tehnologiji. Potom se na web stranici projekta postavlja članak i njegov QR kod. Želja nam je skupiti što više QR kodova iz cijele Europe.

Učenica Martina Maras (3.f razredni odjel) uz mentoricu Marinu Mirković istražila je podatke vezane za Republiku Hrvatsku i izdvojila jednu znanstvenicu. Otkrijte tko je ona uz pomoć QR koda.

Više o projektu možete saznati na stranici projekta.

Svim ženama, a posebno djelatnicama i učenicama Tehničke škole, Požega čestitamo Međunarodni dan žena!